Na halovém MČR žactva v Ostravě startovalo několik chodců v běžeckých disciplínách. Nejlépe si vedl mistr ČR v chůzi na 3.000m Adam Zajíček z Atletiky Poruba, který na běžecké distanci 3.000m vybojoval  titul Mistra ČR , navíc v solidním osobním rekordu 9:46,29. Jedná se o poměrně ojedinělý chodecko- běžecký double. Ve stejném závodě doběhl na 5. místě stříbrný chodecký medailista z MČR 2018 Jaromír Morávek (AC Moravská Slavia Brno), když při svém teprve druhém startu na běžecké trojce vytvořil solidní osobní rekord 10:14,22.

Kvalitní výkon odvedl i David Špok (AK Škoda Plzeň), který v běhu na 1500m vybojoval  4. pozici v čase 4:32,28.  Finále v běhu na 800m mělo taktéž chodecké zastoupení. Bronzový z HMČR 2018 Antonín Sekerka (AC Moravská Slavia Brno), doběhl na 8. místě v čase 2:16,85. V rozběhu se mu dařilo lépe, když zaběhnul  2:11,39.

Ve 2. rozběhu na 800m žákyň doběhla na 8. místě Iveta Trojancová z Orla Vyškov v čase 2:41,04.

A pak že sportovní chůze a běhy nejdou dohromady..