Czaková a Úradník si v Hlohovci zopakovali prvenstvá, Úradník aj Černý išli 5 km pod 20 minút

 

  •  
  •  

Slovenskí reprezentanti Miroslav ÚradníkMária Katerinka Czaková z banskobystrickej Dukly obhájili svoje minuloročné prvenstvá na 22. ročníku medzinárodných chodeckých pretekoch v Hlohovci, za čo obaja zinkasovali 60-eurovú odmenu.

Dvadsaťtriročný Úradník sa na 5-kilometrovej trati tešil aj z osobného rekordu 19:43 min, pod 20 minút sa prvý raz v kariére dostal aj jeho klubový kolega Dominik Černý (19:59). Keďže tretí skončil vekom už veterán Milan Rízek (21:42), poradie na medailových pozíciách bolo zhodné s minuloročným.

Piata päťdesiatkárka z ME 2018 v Berlíne Czaková zvíťazila v zámockom parku v Hlohovci časom 22:59 min s veľkým náskokom pred Srbkou Savičevičovou (25:22).

„Výkony Úradníka aj Černého sú milým prekvapením, Marika išla štandardne,“ komentoval vystúpenie svojich zverencov šéftréner chodeckej reprezentácie Matej Spišiak. „Pred Mirovým víkendovým štartom v pretekoch seriálu IAAF v La Coruni je to pekné povzbudenie. Šanca na limit na MS, hoci je prísny, stále existuje. Ideme oň zabojovať.“

Šéftréner pochváli aj výkony mládežníkov, viacerí z nich si zlepšili osobné rekordy: „V Hlohovci pripravili miestni organizátori pekné preteky, ich význam zvýraznila aj prítomnosť oboch slovenských chodeckých olympijských víťazov Jozefa Pribilinca a Mateja Tótha.“

Tradičné podujatie organizovala spoločnosť Pair, s. r. o., AK Bojničky, CVČ Dúha a mesto Hlohovec pod taktovkou riaditeľa pretekov Jozefa Burcla.

(GB)

FAKTY Z HLOHOVCA

Muži (5 km): 1. Úradník 19:43, 2. D. Černý (obaja ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 19:59, 3. Rízek (AŠK Skalica) 21:42.

Ženy (5 km): 1. Katerinka Czaková (Dukla) 22:59, 2. Savičevičová (Srb.) 25:22, 3. Dailidonyté (Lit.) 25:27.

Veteráni (3 km): 1. Hlavenka (ČR) 12:48, 2. Zámečník 15:55, 3. Krestianko (obaja BCF Dukla B. Bystrica) 16:06.

Veteránky (3 km): 1. Dušková 16:00, 2. Pastieriková (AK Bojničky) 16:50, 3. Škaroupková (ČR) 17:17.

Mládežnícke kategórie – juniori (5 km): 1. Juozaitis (Lit.) 22:25, 2. Hamzič (ŠK ŠOG Nitra) 25:23, juniorky (4 km): 1. Burzalová (AK Spartak Dubnica) 24:44, dorastenci (3 km): 1. Jančas (Lit.) 14:37, dorastenky (3 km): 1. Ragasová (AK Spartak Dubnica) 14:53, st. žiaci (2 km): 1. Mencel (AK ZŤS Martin) 8:53, st. žiačky (2 km): 1. Dudová (AK ZŤS Martin) 9:27, ml. žiaci (1 km): 1. Pfajfar (Slovin.) 4:58, ml. žiačky (1 km): Veselková (ČR) 4:31, 2. Zámečníková (BCF Dukla) 4:48.