Ligový závod Milovice race walking 2019,O pohár starosty města Milovice, sobota 11.5.

Letošnímu ligovému závodu ve středočeských Milovicích konečně přálo po předchozích dvou tropických ročnících příznivé závodní vytrvalecké počasí. Pod mrakem, slabší déšť, který závodníky na trati příjemně občerstvil. Ke konci si přišli na své i milovníci slunce, které se začalo ukazovat asi kolem 35minuty.

Většina chodců si tedy z Milovic odváží nejlepší sezónní výsledky. V závodě mužů jasně zvítězil v novém osobním rekordu Vítek Hlaváč z Kladna v čase 42:49. Velký a těsný souboj o druhé místo svedl veterán Tomáš Hlavenka/M40/ s letošním dvojnásobným Mistrem ČR /20a 50km/ Lukášem Gdulou. Více sil podle očekávání zmobilizoval favorizovaný Lukáš Gdula a do cíle došel v čase 44:42, se sekundovou ztrátou za nim pak Hlavenka.

Na čtvrté pozici došel ve vynikajícím čase 45:35 veteránský Mistr Světa /M40/ Martin Nedvídek. Obdiv si zaslouží i další masters výkony, především navrátivšího se Michala Šandery /M40-47:11/ a Filipa Hejkrlíka/M40-48:33/. Myslím, že takto "našlapanou" veránskou kategorii M40 nám může závidět většina zemí nejen v Evropě, ale i ve Světě. Škoda že to tak nemůžeme říci o naši absolutní špičce. Pěkných výsledků dosáhli ale i někteří mladí adepti naší disciplíny, osobní rekordy si z Milovic odváží junior Petr Dušek 47:45 a dorostenec Jarek Morávek 49:01. Naopak nadějný Adam Zajíček /2003/ se závodem protrápil v čase 53:11.

Závod žen jasným způsobem podle očekávání opanovala Anežka Drahotová v tréninkovém tempu 49:19, před slovenkou Alžbětou Ragasovou /AK Dubnica nad Váhom/ hostující v barvách AK Olymp Brno a stále se zlepšující Štěpánkou Pohlovou Kučerovou, která dosáhla opět výraznější posun na solidních 53:47.

Z ženských výkonů dále stojí za zmínku časy dorostenek, čtvrté v pořadí, Elišky Martínkové /54:06/ a páté Kláry Hlaváčové  55:37. Nesmíme opomenout ani dvojstart veteránky Nadi Duškové /W35/, která nejdříve abslovovala závod na 5km /28:19/ a v zápětí se postavila i na 10km závod ,který úspěšně dokončila za 56:33. Výborný trénink!

Všem zůčastněným gratulujeme, a těšíme se na další ročník v příjemné rodinné atmosféře!

T.H.

Kompletní výsledky s mezičasy po 1km:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRfTKQCRaZuQTljTfUtLpcP9...