Stříbro Vladimíra Kánského na MS veteránů v hale!

Stříbrnou medaili vybojoval Vladimír Kánský v chůzi na 3.000m v hale v polské Toruni v kategorii M75 v čase 20:30,58 ! 
K tomu   pátá místa Josefa Smoly (M50- 14:26,57) a Petra Adama (M65- 17:29,58) . Taky skvělé umístění našich žen,trenérek z Orla Vyškov, Aničky Málkové (W55 5. 18:08,17) a  Ivany Škařoupkové (W40 17:09,56 -osobní rekord).
Všem patří velká gratulace!
Část české výpravy  bohužel postihla diskvalifikace. Lenka Borovičková, Václav Dostalík a Stanislav Marek nebyli proto klasifikováni.
 
A ještě malá zajímavost, vítězem kategorie M35 se stal polský reprezentant Rafal Fedaczynski , který dva dny po pátém místě na Dudinské padesátce ve skvělém čase 3:50:41 , "vytočil" v Toruni 3000m za 12:52,22 a jasně zvítězil před bývalým německým reprezentantem Andreasem Jankerem (12:56,07).
 
 
 
Výsledky kategorií ve kterých startovali češti závodníci:
 
 
W40
1.ª, Brit Schröter (GER - Alemanha), 14:45.97
2.ª, Gwladys Brusseau (FRA - França), 15:56.44
3.ª, Carolyn Derbyshire (GBR - Grã-Bretanha), 15:58.50
4.ª, Iwona Grinholc (POL - Polónia), 16:38.47
5.ª, Vita Ormane (LAT - Letónia), 17:06.47
6.ª, Ivana Skaroupkova (CZE - República Checa), 17:09.56
7.ª, Yvonne Markgraf (GER - Alemanha), 17:40.16
8.ª, Jana Keller (GER - Alemanha), 17:46.75
 
W45
1.ª, Sonia Demon (FRA - França), 14:44.58
2.ª, Olga Cabrera Ysas (ESP - Espanha), 14:56.43
3.ª, Ana Macedo (POR - Portugal), 18:57.27
4.ª, Urszula Radziewinska (AUT - Áustria), 22:01.28
Desistente: Larysa Khmialnitskaya (BLR - Bielorrússia).
Desclassificada: Lenka Borovickova (CZE - República Checa).
 
 
W50
1.ª, Nicole Best (GER - Alemanha), 15:17.12
2.ª, Katalin Bodorkós Horváth (HUN - Hungria), 15:31.71
3.ª, Valerie Boban (FRA - França), 15:40.49
4.ª, Kalliopi Gavalaki (GRE - Grécia), 15:42.11
5.ª, Sinead Mcconnell (IRL - Irlanda), 15:42.88
6.ª, Jolanta Morawczynska (POL - Polónia), 16:28.03
7.ª, Ellinor Hogrell (SWE - Suécia), 16:47.90
8.ª, Clarisa Alcaire Ernst (ESP - Espanha), 16:52.22
9.ª, Melanie Peddle (GBR - Grã-Bretanha), 16:56.82
10.ª, Diana Forsgren Ottosson (SWE - Suécia), 17:36.71
11.ª, Cathy Soubiran (FRA - França), 17:46.99
12.ª, Donatella Michetti (ITA - Itália), 17:50.13
13.ª, Miloslava Reinova (CZE - República Checa), 18:24.25
14.ª, Teresa Mendes (POR - Portugal), 18:28.27
15.ª, Cheng Kuen Wu (HKG - Hong Kong, China), 22:41.52
 
 
W55
1.ª, Carmen Garcia Frontons (ESP - Espanha), 17:02.13
2.ª, Isabel Guerrero Montes (ESP - Espanha), 17:38.10
3.ª, Ma.Angeles Noell Guardiola (ESP - Espanha), 17:53.65
4.ª, Helen Middleton (GBR - Grã-Bretanha), 18:04.77
5.ª, Anna Malkova (CZE - República Checa), 18:08.17
6.ª, Catherine Pongin (FRA - França), 18:14.80
7.ª, Anne Weekes (AUS - Austrália), 18:16.19
8.ª, Helena Rodrigues (POR - Portugal), 19:41.06
9.ª, Dace Saulite (LAT - Letónia), 21:09.23
10.ª, Lai Yu Cheng (HKG - Hong Kong, China), 21:18.08
11.ª, Anne Gormley (IRL - Irlanda), 22:15.11
Desclassificada: Celeste Scheepers (RSA - África do Sul).
Desistente: Trinidad Arias Gonzalez (ESP - Espanha).
 
 
M50
1.º, Philippe Bonneau (FRA - França), 13:24.61
2.º, Miguel Angel Carvajal Ortega (ESP - Espanha), 13:35.00
3.º, Steffen Meyer (GER - Alemanha), 13:44.34
4.º, David Swarts (USA - E.U. América), 13:53.17
5.º, Josef Smola (CZE - República Checa), 14:26.57
6.º, Ivan Hernandez Veja (PUR - Porto Rico), 16:18.96
7.º, Jose Fructuoso Calvo (ESP - Espanha), 16:21.91
8.º, Romeo Tigre (ITA - Itália), 16:54.04
9.º, Dennis Hines (RSA - África do Sul), 17:36.54
10.º, Mario Fernandez Revilla (ESP - Espanha), 17:47.84
11.º, Bob Lyne (IRL - Irlanda), 19:07.83
12.º, Joseph Antcliff (NZL - Nova Zelândia), 19:28.45
Desclassificado: Piotr Ploskonski (POL - Polónia).
 
M55
1.º, Miguel Angel Periáñez García (ESP - Espanha), 13:41.32
2.º, Anton Mashkevich (BLR - Bielorrússia), 13:52.32
3.º, Leanid Semianovich (BLR - Bielorrússia), 14:11.49
4.º, Sergio Ant. Gutiérrez Brenes (CRC - Costa Rica), 14:21.59
5.º, Francis Gauze (FRA - França), 14:28.71
6.º, Uwe Schröter (GER - Alemanha), 14:52.60
7.º, Siarhei Nazaranka (BLR - Bielorrússia), 14:58.12
8.º, Luis Abadias Palacin (ESP - Espanha), 15:10.61
9.º, Jan Klos (POL - Polónia), 15:13.14
10.º, Zbigniew Kwita (POL - Polónia), 15:16.03
11.º, Stefan Molski (POL - Polónia), 15:59.04
12.º, Hub Kaenen (NED - Holanda), 16:16.56
13.º, Stefan Werner (GER - Alemanha), 16:28.58
14.º, João Rodrigues (POR - Portugal), 17:05.44
15.º, Ahmet Goncu (TUR - Turquia), 18:21.92
Desclassificados: Kam To Tsoi (HKG - Hong Kong, China) e Marek Ciolkowski (POL - Polónia).
 
M65
1.º, Patrice Brochot (FRA - França), 15:49.57
2.º, Denis Laflamme (CAN - Canadá), 16:49.09
3.º, Daniel Siegenfuhr (FRA - França), 17:02.51
4.º, Pavlo Zhyrkov (UKR - Ucrânia), 17:16.91
5.º, Petr Adam (CZE - República Checa), 17:29.58
6.º, Anthony Malone (IRL - Irlanda), 17:35.35
7.º, Viktor Sheremet (UKR - Ucrânia), 18:10.89
8.º, Horst Kiepert (GER - Alemanha), 19:12.36
9.º, Janusz Majer (POL - Polónia), 19:13.61
10.º, Vince Peters (USA - E.U. América), 19:22.67
11.º, Clyde Riddoch (AUS - Austrália), 19:24.66
12.º, Pierangelo Fortunati (ITA - Itália), 19:29.79
13.º, Sergio Domizi (ITA - Itália), 19:39.93
14.º, Jan Arvid Rolstad (NOR - Noruega), 20:34.32
15.º, Santiago Segui (ESP - Espanha), 22:10.56
16.º, Krzysztof Jawor (POL - Polónia), 22:16.44
Desclassificados: Reinhard Rhaue (GER - Alemanha) e Paavo Tomminen (FIN - Finlândia).
 
M75
1.º, Marcel Jobin (CAN - Canadá), 19:50.56
2.º, Vladimir Kansky (CZE - República Checa), 20:30.58
3.º, Raitis Lerme (LAT - Letónia), 20:36.37
4.º, Martti Valonen (FIN - Finlândia), 21:27.61
5.º, Bill Purves (HKG - Hong Kong, China), 21:30.98
6.º, Pier Giorgio Andreotti (ITA - Itália), 22:57.87
Desclassificados: Heiko Lersch (GER - Alemanha), Václav Dostálík (CZE - República Checa), Manfred Bück (GER - Alemanha), Amatore Michieletto (ITA - Itália), Stanislav Marek (CZE - República Checa) e Hermann Strieder (AUT - Áustria).