Posílám krátkou informaci o startu Jardy Prücknera a Iva Majetiče, které jsem doprovázel při jejich startu na 6-ti denním ultramaratonu u Balatonu.

Ve dnech 3. – 9. 5. 2018 se konal u Balatonu 6-ti denní ultramaraton Balatonfüred. Závod probíhal v kempu na okruhu dlouhém 926.82 m. Na start se postavilo celkem 92 můžů a žen a mezi nimi i Jaroslav Prückner a Ivo Majetič, který startoval pod vlaječkou USA. Oba jmenovaní si vedli velice zdatně. Zejména Ivo, který dokázal ujít  neuvěřitelných 786,7 km, což je mezi chodci světovým rekordem. Více kilometrů dokázali zdolat pouze 2 běžci. Ani Jarda se nenechal zahanbit a výkonem 469,4 km skončil v absolutním pořadí na 55. místě. Oba borci byli hodnoceni společně s běžci, když chodecká kategorie nebyla oficiálně vypsána. Pro zajímavost ještě připojuji výkony vítězů mezi muži a ženami. Mezi muži zvítězil australan Mick Thwaites, který za 6 dnů uběhl 837.605 km. Nejlepší ženou byla Kristina Paltén ze Švédska, která zdolala 721.790 km.