•
  •

Čerství slovenskí šampióni na 20 km zo sobotnej Záhoráckej dvadsiatky v Borskom Mikuláši Miroslav ÚradníkMária Katerinka Czaková vyhrali v nedeľu hlavnú kategórie na 21. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v Hlohovci. Dvadsaťdvaročný Úradník triumfoval časom 20:27 min pred obhajcom prvenstva, klubovým kolegom z banskobystrickej Dukly Dominikom Černým (20:55). Katerinka Czaková obhájila lanské víťazstvo časom 23:38 min, pričom bola o 5 sekúnd rýchlejšia ako minulý rok. Obaja víťazi zinkasovali prémiu 60 eur.

„Vzhľadom na náročné podmienky, ktoré vládli v sobotu v Borskom Mikuláši, a ktoré vzali chodcom mnoho síl, videli sme v Hlohovci solídne výkony. Príjemne prekvapili najmä mládežníci osobnými rekordmi – Hanka Burzalová na 5 km časom 24:45, Alžbeta Ragasová na 3 km (14:50), Ľubomír Kubiš a Patrik Nemčok na rovnakej trati časmi 12:25 a 13:09 min,“ hodnotil nedeľné zápolenie šéftréner slovenskej chodeckej reprezentácie Matej Spišiak. Jeho najslávnejší zverenec, olympijský víťaz na 50 km z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth, bol čestný hosť podujatia.

Chodecký míting v Hlohovci, ktorý organizovali spoločnosť Pair, s. r. o., AK Bojničky a mesto Hlohovec pod taktovkou Jána Šišku a Jozefa Burcla, bol aj súčasť Moravsko-slovenského chodeckého pohára.

(GB)

FAKTY Z HLOHOVCA

Muži (5 km): 1. Miroslav Úradník  20:27 min, 2. Dominik Černý (obaja ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 20:55, 3. Milan Rízek (Atletika ŠK Skalica) 21:10.

Ženy (5 km): 1. Mária Katerinka Czaková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 23:38, 2. Anett Tormová (Maď.) 23:53, 3. Danica Gogovová (Srb.) 26:06.

Texty k foto:

Mária Katernika Czaková si s úsmevom prišla v Hlohovci po prvenstvo, jasne vyhral aj Miroslav Úradník.