Mezinárodní Halové Mistrovství Rakouska ve Vídni se konalo tradičně v rámci " Wiener hallenpokal" v sobotu 16.2.2019 v hale Ferryho Dusiky.  

Závodu se zůčastnila skupinka 6 chodců a chodkyň, převážně veteránů z České republiky. Většina z nich si i přes ne příliš příznivé podmínky ve vytopené hale se suchým vzduchem odvezli osobní rekordy či  nejlepší  letošní výkony.

Tomáš Vojtíšek /M45/ z AC Moravská Slavia Brno se "vyvezl" ve skupince bojující o titul Mistra Rakouska k osobnímu rekordu 15:07,1. Tomáš tak potvrdil stoupající formu a zůročil své tréninkové nasazení z posledních týdnů.

Jeho oddílový kolega a trenér Tomáš Hlavenka /M42/ otestoval zraněnou holenní šlachu a po téměř měsíčním tréninkovém výpadku bezpečně zvítězil v čase 12:54,5. Důležité je že noha konečně nebolí a snad se mu povede dokončit přípravu na plánovanou padesátku.

Dalším českým zástupcem v poli byl výborně jdoucí Petr Adam /M68/  ze Smola chůze Praha, pro kterého byl závod testem před MS vetránů v polské Toruni. Petrovi se závod opravdu povedl a po delší době výrazněji prolomil 18minutovou hranici a sčasem 17:45,4 a rostooucí formou může být právem spokojen.

Velkým překvapením v závodě žen je obrovské zlepšení /o 43sekund !/  Štěpánky Pohlové- Kučerové ze Sokola Hradec Králové, která se sportovní chůzi věnuje teprve od září. Výsledkem ji byl nejen pěkný osobák 15:45,0  , ale i vítězství nad zkušenější kolegyní Lenkou Borovičkovou /W45/, která odvedla svůj solidní standard časem 15:47,2. Lenka i tak zaslouží pochvalu za výrazné zlepšení techniky, především eliminaci výrazného rozkmitu loktů do stran.

Osobák po delší nemoci si udělala i nejmladší zástupkyně české výpravy , dorostenka  Kristýna Vejšická z Atletika Jižní Město, která zašlapala pěkných 17:49,4. Držme ji  palce, ať její vůle nepoleví a Kristýna dosáhne dalších zlepšení.

Vyhlášení výsledků Rakouského mistrovství 2019  i Chodeckého poháru 2018 proběhlo na slušné společenské úrovni v prostorách klubu LCC Wien.

 

T.H.

Fotogalerie - Wiener Hallenpokal:

 

 

https://www.flickr.com/photos/143236130@N06/albums/72157676562130997/wi…

 

 

Odkazy na videozáznamy:

3000m chůze muži:

https://youtu.be/uaxromHSEvY

 
3000m chůze ženy:

 

 

 

galerie
Přílohy