Slavnostní vyhlášení 3. ročníku Moravsko- slovenského chodeckého poháru se tentokrát poprvé konalo na Slovensku,na Záhorí  v Borském Sv. Juri. Slavnostnímu vyhlášení předcházel poslední závod seriálu MSCHP- 1. ročník Juranské päťky.

Ve vídeňském Prátru se v sobotu 5.10.2019 konalo tradiční Mezinárodní Mistrovství Rakouska na 50km, v rámci kterého se uskutečnili i závody na 5,10,20 a 30km.

 
 
V sobotu 21. 9. 2019 se konal už třetí ročník Banskobystrického chodeckého mítinku na specifické trati v parku přímo pod Památníkem Slovenského národního povstání. Betonový inline okruh v délce 443 m znamenal pro chodce v hlavním závodě na 10 km absolvování necelého prvního kola  a následně 22 kol do cíle.
Chladnějšího počasí využili zejména slovenští přední chodci k rychlým časům, kdy v těsném souboji s Michalem Morvayem (42:21) a Milanem Rízkem (42:28) zvítězil Miroslav Úradník za 42:01.

Po predposledných pretekoch vo Vyškove sa situácia v niektorých kategóriách trošičku zamotala.Veľmi zaijímavú zápletku ponúkajú kateórie najmladšícj žiačok, starších žiačok, mužov a veteránov nad 50.rokov. Ale postupne kategória po kategórii.

Prípravka chlapci. Tu nebude v záverčnom vyhodnocovaní na stupňoch stáť nikto.

V neděli 1.9.2019 se uskutečnil již 4. ročník závodu Chůze ve Vyškově.

Za velice teplého počasí na malém 180m stadionku Orla Vyškov zvítězil v kategorii mužů Filip Hejkrlík z AC Ústí nad Labem /14:54,0/ před Tomášem Vojtíškem/15:33,2/ a Zbyňkem Hermanem, který si navzdory podmínkám zašel paradoxně svůj nejlepší letošní čas 16:04,9. Asi mu prospěl sobotní start na 5km na baráži v domácí Břeclavi /27:47/ a na neděli se tak dobře rozešel. Ano, je to tak, pravidelnost růže přináší!!..

Moravsko - slovenský chodecký pohár sa pomaly chýli ku koncu a pripravujú na finálové preteky a slávnostné vyhodonotenie, ktoré tento rok bude 6.10.2019 v Borkom Svätom Jure, na Slovensku. 

Organizátori z Borského Svätého Jura už zverejnili propozície (v časti Závody).Pre pretekárov z Moravy a Čiech zabezpečujú možnosť dopravy zo železničnej stanice Kúty do Borského Svätého Jura a späť mikrobusom. Pretekári, ktorí majú záujem o takúto prepravu, nech uvedú túto požiadavku v príhláške.

Dne 25. 8. 2019 se v Třebíči v Libušině údolí konal 68. ročník tradičního chodeckého závodu Okolo Máchova jezírka. Za vysokého organizátorského nasazení pořadatelů se zúčastnilo 32 chodců a chodkyň všech kategorií. I díky zařazení závodu do Moravsko-slovenského chodeckého poháru byla hojná účast slovenských chodců, zejména slovenské ženské reprezentantky Emy Hačundové, která byla i celkovou vítězkou hlavního závodu na 10 km (54:23) před kálovéhradeckou Štěpánkou Pohlovou Kučerovou (57:10).