Ve středu 3.7.2019 sev rámci 4. Sommermitinku ve vídeňském Prátru uskutečnil závod v chůzi na zřídka vypisované netradiční distanci 1míle.

Závodu se zůčastnili i dva zástupci AC Moravská Slavia Brno. Tomáš Hlavenka v souboji bez konkurence podle očekávání zvítězil. S výkonem 6:32,55 po velice přepáleném začátku /400m1:31/ však příliš spokojen nebyl. Pravděpodobně do závodu nastoupil dostatečně nerozcvičen. Tomáš Vojtíšek v solidním čase 7:57,5 podlehl pouze Mistru Rakouska  na 3000m v hale Raineru Hanzlovi /7:46,07/ se kterým držel krok více jak tři kola a došel na celkové třetí příčce. Důležité však je, že oba zmíněni chodci překonali letitý, téměř 108let starý oddílový rekord legendárního Adolfa Ženatého https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=19624 z října 1912 !

4. závod Sommermítinku proběhl za relativně příjemného i když teplého počasí v příjemném prostředí a přátelské atmosféře. Rakoušti kolegové dostali na oplátku pozvání na nadcházející závody MSCHP v Břeclavi a v Brně.

 

 

Video ze stacionární kamery:

https://www.youtube.com/watch?v=qxvHM7-dmyk&feature=youtu.be

galerie