VYŠKOV/8. 5. 2019. Ve středu 8. května 2019 se na městském atletickém stadionu chodilo – závodilo – oslavovalo. To sportovci – chodci oslavovali tento svátek svojí atletickou disciplínou, protože atletický oddíl Jednota Orel Vyškov jim připravila již tradiční 3. ročník chodeckého závodu pod názvem „ROZCHODÍME VYŠKOV“, který je zařazen do Moravsko – Slovenského chodeckého poháru. Organizační tým závodu byl skvěle připraven, vše pečlivě nachystáno, ale především byli nažhavení závodníci, které přišel pozdravit v tento sváteční den europoslanec Pavel Svoboda a místostarosta Vyškova Roman Celý.

 

Start začal od nejmladších minipřípravek na 500m. Někteří se s chůzí začínají seznamovat a někteří už mají nějaké závodní zkušenosti. Všichni bojovali statečně a byla radost se na ně dívat. Po nich následovalo 1000m. Tady nejvíc zaujal Metoděj Krais a Adriána Gazárková. Oba ještě v kategorii přípravek ušli 1000 m pod 6 minut a zlepšili si osobáčky. Pak nastoupily na trať 2000m mladší žákyně. Zde se očekával velký souboj vyškovské Stely Tomanové s Liliánou Holkovou z AK Bojničky(SK). Obě šly technicky velmi dobře, ale tentokrát se musela Stelinka před Liliánkou sklonit. Starší žákyně na 3000 m ovládla zdrcujícim finišmem Terezka Račanská před Máriou Gazárkovou z Borského Mikuláše (SK). Trojku si rozdali i tři veteráni. Tu těsně vyhrál bývalý olympionik Jan Záhončik před Jozefom Baďurom(oba SK).

Na startu 5000m, který se šel společně ženy/muži stáli vícemitr/ryně na 20 km z Poděbrad Tomáš Hlavenka a Štěpánka Pohlová Kučerová. Roli favoritů splnili a trať na 5000m vyhráli. Tomáš překonal i svůj rekord závodu, který držel z roku 2018 – 22:38.

Tohoto závodu se zúčastnilo 42 chodců z Moravy a Slovenska z toho 21 orelských chodců. Přesto, že z rána bylo ve Vyškově 0°C, postupně se oteplovalo. Závodilo se při teplotě kolem 10°C – 15°C, slunečno.

Mezi zpracování výsledků a vyhlašováním, sportovce a diváky potěšilo kouzelné vystoupení mladé skupiny No gravidity, která na hrazdě ukázala silové sestavy beroucí dech.
Jako perličku si organizátoři připravili vyhlášení nejmladšího chodce – Terezka Cintulová, r. 2014
Nejstaršího chodce – Stanislav Marek, r. 1942
Nejlepší techniku chůze – Liliána Holková z AK Bojniček(SK)
Rekord závodu na 5000m Tomáš Hlavenka – 21:52.

 

 

A.M.