Slavnostní vyhlášení 3. ročníku Moravsko- slovenského chodeckého poháru se tentokrát poprvé konalo na Slovensku,na Záhorí  v Borském Sv. Juri. Slavnostnímu vyhlášení předcházel poslední závod seriálu MSCHP- 1. ročník Juranské päťky.

Na 500m dlouhém okruhu s mírným převýšením se v nedělním odpoledni sešlo na 60 chodců na tratích od 500m po 5km. Za slunečného ,ale chladného a místy větrného počasí padlo několik zajímavých výkonů. Pěkný souboj svedli v kategorii starších žáků první čtyři chodci Mencel- Bátovský- Nosáľ a Duda s výkony na 2km kolem devíti minut a pěknou chodedckou technikou. Na jejich závod bylo opravdu radost pohledět a jejich výkony jsou příslibem do budoucna.Pěkné výkony dále podaly žákyně na 1km  Bibiana Jančová /4:54/ a teprve devítiletá Dominika Pernická /5:13/! 

V kategorii mužů na 5km jasně zvítězil slovenský reprezentant Luboš Kubiš z AK Dubnica nad Váhom v osobním rekordu 20:52 před brněnským veteránem Tomášem Hlavenkou, který se vzhledem k únavě ze sobotního závodu  na 30km ve Vídni neodvážil pouštět do větších akcí a rozhodl se závodu hlavně zůčastnit. Přesto na trati upadl, ale závod úspěšně dokončil v solidním čase 22:27. Na třetím místě pak došel jeho oddílový kolega Tomáš Vojtíšek v novém osobním rekordu 26:21. Tomáš si tak udělal dva osobáky během jednoho víkendu /5.10. Wien- 1:52:39 na 20km a 6.10. Bor. sv. Jur -5km/.

Závod žen měl při neúčasti slovenských reprezentantek jasnou favoritku Štěpánku Pohlovou -Kučerovou. Ta sice podle očekávání zvítězila způsobem strt- cíl, ale vzhledem k únavě z předchozího dne kdy závodila ve Vídni na 20km trati , zaostala za svým osobním rekordem na 5km téměř o dvě minuty. Na druhém místě naopak překvapila zlepšením  Ivana Škařoupková z Orla Vyškov, která za vítězkou zaostala "jen" 38 sekund. Třetí došla v osobáku Šárka Kraisová.

Nejobsazenější kategorií byli muži- veteráni 14 starujících na 3km , kde s přehledem zvítězil Boris Krestianko /15:43/ před Zbyňkem Hermanem z Břeclavi/16:22/ a Ondrejem Malíkem /MŠK Bor. Mikuláš/ 17:24.

Po závodě bylo pro všechny zůčastněné připraveno občerstvení, guláš, pivo a nealko a slavnostní vyhlášení v sále Kulturního domu za doprovodu cimbálové muziky Juránečka. Zde byli dekorováni nejen první tři závodníci každé kategorie Juranské päťky ,ale později i celkového pořadí Moravsko -slovenského chodeckého poháru.

Věřme, že tímto byl zasazen pilíř dalšího tradičního chodeckého závodu, v dobrém a pohostinném prostředí zkušených pořadatelů . Přejme mu proto hodně zdaru do příštích let, potenciál na to rozhodně má!

Odkaz na fotogalerii:

https://orlikvyskov.rajce.idnes.cz/Slavnostni_vyhlaseni_MSCHP/#