V rámci krajského přeboru v halové atletice se rovněž uskutečnily závody ve sportovní chůzi na tratích 1.000m a 3.000m. Do závodu se registrovalo celkem 24 chodců různých kategorií a největší zastoupení meli chodci z ORLA Vyškov a rovněž řada mladých borců ze Slovenska. V závodě na 1.000m zvítězil Metoděj Krais časem 6:02.61 min. před svým oddílovým soupeřem Matějem Halasem  z ORLA Vyškov, který zaznamenal výkon 7:57,81 min. V  ženách vítězství na této trati putovalo na Slovensko zásluhou Agaty Radochové jejíž vítězný čas byl 6:19,80 min. Na druhém místě Karolina Petrášová došla v čase 6:24,45 min. Na společný start mužů a žen se postavilo celkem 14 chodců a o vítězství bojovala trojice ve složení Tomáš Vojtíšek z AC Mor. Slavia Brno a dvě mladé chodkyně z AK Šternberk Veronika Janošíková a Eva Klimentová. Lepším závěrem zvítězila Veronika Janošíková časem 15:11,29 min., druhý Tomáš Vojtíšek dosáhl na výkon 15:14,08 min. a  finišující Eva Klimentová na třetím místě dosáhla na výkon 15:15,64 min. Z domácích chodců Rostislav Kovář (č.9) a Václav Dostalík (č.8), kteří si připravují na MS veteránů v Kanadě byl lepší Kovář časem 22:40,47 min. a Václav Dostalík, který bude na MS startovat již v kategorii M 80 měl čas 24:46,72 min.