Po predposledných pretekoch vo Vyškove sa situácia v niektorých kategóriách trošičku zamotala.Veľmi zaijímavú zápletku ponúkajú kateórie najmladšícj žiačok, starších žiačok, mužov a veteránov nad 50.rokov. Ale postupne kategória po kategórii.

Prípravka chlapci. Tu nebude v záverčnom vyhodnocovaní na stupňoch stáť nikto.

Prípravka dievčatá. súčasná líderka Lasicová si to v závere rozdá s Holkovou o prvé miesto. Halasová musí štartovať v Borskom Sätom Jure, lebo inak nebude vôbec hodnotená. Môj typ na záverečné poradie: 1. Holková, 2. Lasicová, 3. Halasová (Holková o 2 body pred Lasicovou).

Najmladší žiaci. Krajs musí štartovať v Borskom Sätom Jure, lebo inak nebude vôbec hodnotený. Ak nenasúpi, v záverčnom vyhodnocovaní nebude na stupňoch stáť nikto.

Najmladšie žiačky. Prevé dve miesta sú isté. O tretie miesto je veľký záujem, kde sa tlačia Kučerová, Radochová, Cintulová. Kučerová s Radochovou musia v Borskom Svätom Jure nastúpiť aby mali piaty štart a Kučerová druhý na Slovensku. Môj typ na záverečné poradie: 1. Gazárková, 2. Dorazilová, 3. Radochová.

Mladší žiaci. Pevný musí štartovať v Borskom Sätom Jure, lebo inak nebude vôbec hodnotený. Ak nenasúpi, v záverčnom vyhodnocovaní nebude na stupňoch stáť nikto.

Mladšie žiačky. Hodnotená bude len Holková ako víťazka.

Starší žiaci. Tu nebude v záverčnom vyhodnocovaní na stupňoch stáť nikto.

Staršie žiačky. Súčasné poradie sa môže úplne zmeniť ale Račanská a Škařoupková musia nastúpiť v Borskom Svätom Jure, lebo inak nebudú vôbec hodnotené. Za predpokladu, že nastúpia a dievčatá si udržia svoju výkonnosť všetko sa zmení s minimálnym bodovým rozdielom medzi prvým a druhým miestom. Môj typ na záverečné poradie: 1. Račanská, 2. Gazárková, 3. Škařoupková, 4. Cvečková (Račanská 1bod pred Gazárkovou).

Juniori. V prípade že nastúpi Morávek zabije dve muchy jednou ranou - druhý štart na Slovensku a piaty povinnýštart a bude víťaz. Ak nenastúpi, stupeň víťazov bude prázdny.

Juniorky. Halasová musí štartovať v Borskom Sätom Jure, lebo inak nebude vôbec hodnotená. Ak nenasúpi, v záverčnom vyhodnocovaní nebude na stupňoch stáť nikto.

Muži. Tu je jasné, že budú hodnotení len dvaja pretekári - Hlavenka a Vojtíšek. Hlavenka potrebuje skončiť pred Vojtíškom aby bol víťazom. Môj typ na záverečné poradie: 1. Hlavenka, 2. Vojtíšek. 

Ženy. Málková a Škařoupková musia nastúpiť v Borskom Svätom Jure, lebo inak nebudú vôbec hodnotené. V prípade, že nastúpia, moj typ na záverečné poradie je 1. Pohlová, 2. Slabáková, 3. Málková, 4. Škařoupková.

Veteráni. Herman musí nastúpiť v Borskom Svätom Jure, lebo inak nebude vôbec hodnotený. V prípade, že Herman nastúpi a zvíťazí a príde k odpočtom bodov poradie sa úplne zmení. Môj typ na záverečné poradie: 1. Záhončík, 2. Herman, 3. Baďura, 4. Kovanda.

Všetkým pretekárom držím palce do záverečného kola 3. ročníka Moravsko - slovenského chodeckého pohára teším sa na stretnutie a pekné súboje 6.10.2019 v Borskom Svätom Jure. Sám som zvedaví, koľko mojich typov bude správnych.