V sobotu 21. 9. 2019 se konal už třetí ročník Banskobystrického chodeckého mítinku na specifické trati v parku přímo pod Památníkem Slovenského národního povstání. Betonový inline okruh v délce 443 m znamenal pro chodce v hlavním závodě na 10 km absolvování necelého prvního kola  a následně 22 kol do cíle.
Chladnějšího počasí využili zejména slovenští přední chodci k rychlým časům, kdy v těsném souboji s Michalem Morvayem (42:21) a Milanem Rízkem (42:28) zvítězil Miroslav Úradník za 42:01.
Naopak slovenské chodkyně do Banské Bystrice poněkud překvapivě nedorazily a do vzájemného souboje se pustily Maďarka Anna Jezsoviczki (1:02:12) a Češka Štěpánka Pohlová Kučerová (TJ Sokol Hradec Králové), která zkušeně vybojovala vítězství v čase 55:22. Štěpánka využila startu v areálu pod památníkem SNP v  rámci přípravy na blížící se závod na 20 km ve Vídni.
Z dalších Čechů skončil na třetím místě dorostenec Adam Zajíček, Atletika Poruba (50:45) a jako pátý muž došel Tomáš Vojtíšek, AC Moravská Slavia Brno (54:38).
 
Výsledky:
 
galerie