V neděli 1.9.2019 se uskutečnil již 4. ročník závodu Chůze ve Vyškově.

Za velice teplého počasí na malém 180m stadionku Orla Vyškov zvítězil v kategorii mužů Filip Hejkrlík z AC Ústí nad Labem /14:54,0/ před Tomášem Vojtíškem/15:33,2/ a Zbyňkem Hermanem, který si navzdory podmínkám zašel paradoxně svůj nejlepší letošní čas 16:04,9. Asi mu prospěl sobotní start na 5km na baráži v domácí Břeclavi /27:47/ a na neděli se tak dobře rozešel. Ano, je to tak, pravidelnost růže přináší!!..

Závod žen jednoznačně opanovvala Štěpánka Pohlová Kučerová,na extrémní podmínky v solidním čase 15:40,2 před domácí závodnicí Ivanou Škařoukovou /17:08.3/a na těžké podmínky výborně jdoucí Lenkou Slabákovou /17:16,5/ z AC Moravská Slavia Brno.Lence ovšem horko nevadí a tak pro tentokrát byl náskok Ivany o něco menší. Slušný výkon podal i 68letý veterán Jirka Janoušek z Otrokovic 17:40,8, který se taktéž dobře potrénoval na sobotní baráži.

Pod 18 ti minutovou hranici se již podruhé dostala Maria Gazárková z MŠK Borský Mikuláš 17:37,1 a vylepšila tak výsledek z minulého startu na silničním okruhu v Třebíči. Doufejme, že se jí bude dařit i na blížícím se Mistrovství Slovenska žákyň.

Potěšila účast dvou dětí z Orla Brno-Židenice, které si přišli vyzkoušet sportovní chůzi.

Všem zůčastněným gratulujeme!

T.H.