Smutná zpráva přišla ze západních Čech. Chodec, činovník, trenér a vedoucí družstev Atletiky Klatovy a také místopředseda Plzeňského KAS Jiří Hostýnek náhle odešel minulý týden ve věku 58 let (*9. 2. 1961 – †24. 7. 2019).

K atletice jej přivedli kamarádi a spolužáci na střední škole ve druhé polovině sedmdesátých let. „Jirka zkoušel běžecké disciplíny středních a delších tratí,“ cituj v profilu Deník členové výboru klatovské atletiky. „Nakonec jej ale přivábila chůze a té se věnoval po celou dobu aktivní kariéry. Zajímal se také o práci ve výboru tehdejšího oddílu atletiky v TJ Klatovy. V roce 2006 byl zvolen předsedou oddílu. V roce 2010, kdy nastalo vyčleňování jednotlivých oddílů z TJ Klatovy, byl u založení občanského sdružení Atletika Klatovy, kde byl také zvolen předsedou. Následně v roce 2014 v souvislosti se změnou legislativy pracoval spolu s ostatními členy výboru na přeměně Atletiky Klatovy na zapsaný spolek. Jirka, jako člen výkonného výboru, se podílel na rozvoji členské základny, zejména z řad předškolní a školní mládeže. Přičinil se o rozšíření trenérské základny, čímž byla zajištěna péče právě o nově příchozí členy. Atletický klub v Klatovech se mu stal velkým koníčkem. V historii klatovské atletiky zanechal svojí znatelnou stopu.“

Poslední rozloučení s Jiřím Hostýnkem se uskuteční v úterý 30. července ve 12.45 hodin v klatovském krematoriu.

galerie